Události
DEADLINE
DEADLINE

DEADLINE

Událost již proběhla
09.10.2023 (18:00 - 23:00)
Divadlo Alfred ve dvoře, Františka Křížka 36, Praha 7

Popis události

Všetko má svoj deadline. Život jednotlivca, kariéra aj ideály na ktorých sme sa rozhodli vybudovať svoj pohľad na svet. Sú však tieto deadliny v niečom podobné? Tvorivá dvojica Adam Dragun a Olga CIężkowska v spolupráci s intermediálnym umelcom Michałom Dobruckim a herečkami Martinou Znamenačkovou a Helenou Urbańskou sa starostlivo pripravujú na svoj deadline. Pre tento účel oslovili tých najpovolanejších- umelcov a umelkyne stojacich na konci svojich kariér. Dá sa o deadline niečo naučiť z ich praktických rád, alebo si ho musí nakoniec každý zažiť na vlastnej koži?
Olga CIężkowska a Adam Dragun sa zoznámili počas štúdia na krakovskej divadelnej akadémií. V sezóne 2022/2023 uviedli v divadle Komuna Warszawa nscenáciu Posledný krát kedy boli moji rodičia v Komune Warszawa. Pomocou dokumentárnych videí, shakespearovskej drámy a autoetnografických metód vytvorili spolu so svojimi rodčmi javiskovú esej o láske vystavenej na scéne. V rámci kolaboratívneho projektu pražského divadla Alfred ve dvoře a bratislavského P*AKTu s názvom Deadline ďalej rozvíjajú svoju predstavu divadla ako sociálneho experimentu a iniciovania nepravdepodobných stretnutí.
Réžia/koncept: Adam Dragun & Olga CIężkowska Scéna/kostýmy/video/vizuál: Michał Dobrucki Hrajú: Martina Znamenačková, Helena Urbańsk

Kontakt na organizátora

Adresa akce