Events
HHY & the Kampala Unit + Andrea Taeggi
HHY & the Kampala Unit + Andrea Taeggi

HHY & the Kampala Unit + Andrea Taeggi

Event ended
06/27/2024 (5:00 PM - 10:30 PM)
Punctum, Krásova, Prague 3-Žižkov, Czechia

Event Detail

Producent Jonathan Uliel Saldanha aka HHYtvoří už přes patnáct let hudbu velmi globální,avšakzároveň ukotvenou v lokálním folklóru. Spolu s portskou sebrankou The Macumbas, jejíž součástí jetéž perkusionista João Pais Filipe hrající s plejádou umělcůod Gnod po Burnta Friedmana, produkujíretrofuturistickou bass music, kde se tribální voodoo dub snoubí s portugalskou dechovkou, avýsledek je tak hypnoticky taneční,jak byste doufali, zatímco se uchechtáváte i zcela neočekávanýmasociacím. Tak trochu karneval v prostředí BladeRunnera.
Rezidence u Nyege Nyege znamenala pro Jonathana, stejně jako pro spoustujiných, nový impuls astart nového projektu: HHY & The Kampala Unit. Jeho kořenům jako hráči na tabla či později jakofanouškovi junglu musely ugandské rytmy silně konvenovat a v KampalaUnit tak najdeme hráče nahybridní perkuseOmutabu, ovšem ani o příznačné hispánské dechy tu není nouze poté, co narazil natrumpetistku Florence Lugemwa v místním reggae baru. Mash-up Cut Hands nebo Nihiloxicyspochodovými kapelami je jen částečný příměr.Přijďte se přesvědčit naživo, jakstrhující můželatino-afrofuturismusbýt.
Andrea Taeggi je známý především jako polovina dua Lumisokea, které dotáhlo do mistrovské podoby specifickou podobu polyrytmické, často konceptuální elektroniky, a také jeho sólová tvorba pracuje především s možnostmi rytmu. Jako Gondwana, 5HT2 a pod vlastním jménem tvoří hudbu poučenou právě tak bass music jako velikány elektroakustiky. Je to jakýsi kryptogroove, hudba zároveň redukcionisticky suchá a klubově strhující, ve které je precizní ošetření zvuku právě tak důležité jako pečlivé synkopace a uhrančivý rytmus. V Praze Taeggi představí čerstvé album Nattdett, které vznikalo především na analogovém počítači (!), jehož primárním účelem byly letecké simulace, ve studiu postaveném podle vzoru Luciana Beria a Bruna Madery. Na půl cestě mezi Nyege Nyege a Raster Noton. Analogová patina, aktuální beaty, nadčasové puzení k tanci.
Akce probíhá za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Praha.

Organizer info

    • Jednota
    • info@jednota.space
    • +420774580138

Event Address