Events
Hostina mezi záhony
Hostina mezi záhony

Hostina mezi záhony

Event ended
May 18, 2024 (11:00 AM - 7:00 PM)
Libějovické Svobodné Hory 15, Stožice-Vodňany, Czechia

Event Detail

Voňavé záhony, pomalá jarní hostina a západ slunce za horami.
Zveme na jarní gastro výlet! Další Hostina Pop-up nás zavede do jižních Čech nedaleko Vodňan, do rodinného hospodářství Svobodné Hory. Tam letos na jaře zahájí svou třetí pěstitelskou sezónu Tereza a Jakub. Projdeme se mezi záhony, nadýcháme se čerstvého vzduchu a necháme se zasvětit do tajů ekologického pěstování zeleniny. Pak prostřeme společný stůl a nabídneme hostinu ze surovin tak lokálních, jak jen můžou být. Víc slow už to snad ani nejde. Přijměte naše pozvání a přisedněte.
Jak bude den vypadat?
Začneme brzo odpoledne. Po příjezdu do hospodářství vám dáme drinky do ručky, nabídneme malé občerstvení a necháme vás se pokochat atmosférou.
Až budeme všichni, Tereza s Jakubem vás vezmou na prohlídku hospodářství. Skleníky, foliovníky, květinové záhony a vyprávění o pěstování zeleniny a radostech eko hospodářství. Hromada inspirace pro pěstitele a zahrádkáře zaručena.
Po procházce po hospodářství spolu s hostiteli usednete ke společnému stolu a zahájíme hostinu. Menu bude vícechodové a v hlavních rolích se objeví ty nejjarnější z jarních hvězd, které se ve Svobodných Horách budou právě sklízet - saláty, ředkvičky, pak choi, mangold a další. Nebude chybět ani gril a naše milované fermenty. Hodovat budeme celé odpoledne.
Večerní program necháme volný, ptáci budou zpívat, listy šustit, slunce zapadat.

Organizer info

    • HOSTINA catering
    • info@hostina.bio
    • +420606282900

Event Address