Events
FEINKOŠT | site-specific projekce
FEINKOŠT | site-specific projekce

FEINKOŠT | site-specific projekce

Event ended
12/15/2022 (7:00 PM - 10:00 PM)
Laichterův dům, Chopinova 1543/4, Praha 2 - Vinohrady

Event Detail

Stejně jako v minulých letech představí i letos putovní pásmo FEINKOŠT přehled inspirativních formátů těch nejpozoruhodnějších dokumentárních novinek z Česka a Německa!
Tři české a tři německé krátké filmy můžete v Praze naposledy zhlédnout v rámci unikátní site-specific projekce v kulisách Laichterova domu (Chopinova 1543/4, Praha 2 - Vinohrady). Zde si diváci budou moct dát po projekci drink s filmovými tvůrci.
Těšte se na šest úderných kraťasů, které originálně zpracovávají důležité problémy současného světa a neztrácejí přitom diváckou vstřícnost! Zábavné i naléhavé, introspektivní i společensky palčivé – takové jsou filmy letošního pásma.
Titulky: české a německé
Glückspfad BJ. Werner, T. Sparmeier, P. Cremer, Německo, 2021, 5 min, animovaný Ochlupení na ženských tělech. Téma, které zaměstnává jednu ženu, od chvíle, kdy jí vyrostou první chlupy. Franka vypráví o svých zkušenostech a jejím rozhodnutí nechat si narůst ochlupení.
Moje identita Vojtěch Petřina, Česko, 2021, 17 min, dokumentární Je možné s novou ledvinou přijmout i část duše jiného člověka? A pokud ano, je možné transplantovat duši do stroje? Obrazový příběh přeměny křemičitého písku na mikročip až po stroje, které vyrábějí stroje.
Donbas days Philipp Schaeffer, Německo, 2021, 16 min, dokumentární Devatenáctiletý Jakub se během své roční studijní pauzy vydává na válkou zmítaný východ Ukrajiny, aby učil děti žonglování. Portrét českého cirkusového umělce, který hledá sám sebe na frontě jediné evropské války.
Milý tati Diana Cam Van Nguyen, Česko, 2021, 13 min, animovaný Filmový dopis složený z obrazů minulosti, kterým se dcera snaží obnovit vztah se svým otcem. Animované koláže představují režisérčinu osobní zpověď, vlákno jejích vzpomínek na tátu, který odešel za jinou rodinou.
Sirens Ilaria Di Carlo, Německo, 2021, 13 min, experimentální Monolitické elektrárny, stoupající oblaka kouře, v pozadí krvavě rudé slunce. Film, který je natočen výhradně z vrtulníků, nás zavede na cestu pustou průmyslovou krajinou a připomene Odysseovu cestu přes ostrov Sirén.
Partnerem akce jsou Kino Kavalírka a Laichterův dům.

Organizer info

Event Address