Events
OPERAVE
OPERAVE

OPERAVE

Event on sale
Jun 19, 2024 (7:00 PM - 11:59 PM)
Bike Jesus, Štvanice, Prague 7-Holešovice, Czechia

Event Detail

ZMĚNA: OPERAVE se koná v Bike Jesus od 21:00!!!

OPERAVE je mezižánrový audiovizuální zážitek z produkce RUN OPERUN – uměleckého kolektivu, který již 9 let oslovuje svými operními site-specific projekty publikum, kterému by žánr opery mohl připadat vzdálený a neatraktivní.
OPERAVE je něco mezi Berghainem a Bayreuthem. Pro ty, kteří měli vždycky nutkání tančit na klasickou hudbu, ale nikdy se to moc nehodilo. Pro ty, kteří chtějí slyšet, jak se koloratura prolíná s dropem. Pro ty, kteří v sobě nechají probudit za pulzujícího techna Královnu noci.
Skrze koncept operního ravu, jehož kořeny členové objevili na zahraniční scéně, představují způsob, jak bourat často nepropustné bariéry a předsudky k oběma světům. Ať už opery jako nedotknutelné zábavy vyšší třídy, tak ravu, jako nebezpečné noční zábavy nespoutané mládeže. Kolektiv tímto propojením naopak vyzdvihuje benefity, které mají tyto formy společné – intenzitu, rituálnost, velkolepost a nezapomenutelnost zážitku.
Na OPERAVE spojil síly RUN OPERUN i tento rok s inovativními umělci – kapelou Noisy Pots složenou s Michala Šupáka a Jakuba Tenglera, hudebnicí Tanitou Yankovou a operními pěvkyní Kristýnou Kůstkovou a B.Va. Novou posilou bude významný český vocal coach, klavírista, ale i zpěvák Ahmad Hedar. Atmosféru raveu doplní svými světelnými instalacemi Jan Poš. Nechat se přenést do světa na pomezí jeviště a klubu nikdy nebylo jednodušší.

Organizer info

Event Address