Events
Předpremiéra: Butterfly Vision
Předpremiéra: Butterfly Vision

Předpremiéra: Butterfly Vision

Event ended
08/28/2023 (5:00 PM - 10:00 PM)
Strahovský stadion

Event Detail

Vojačka Lilja se vrací z několikaměsíčního válečného zajetí na Donbase, kde byla držena tamními separatisty. Kruté zacházení jí způsobilo trauma, přepadávající ji v mučivých snech. Jako expertka na vzdušný průzkum viděla dění na frontě z perspektivy dronu – jako manželka v civilu nyní podobně distancovaně vnímá celý okolní svět. Bohatství citů vystřídala bezradnost, lidskost nahradilo strojové chování. Jenže když toužíte jen dál žít svůj život, nemusí být ptačí perspektiva tou nejlepší. Debut Maksyma Nakonečného vypráví příběh tápající ženy, která sveřepě odmítá roli oběti, a citlivě se táže, jak tísnivá může být existence ve společnosti sužované válkou.
Film byl uveden ve světové premiéře na festivale v Cannes.
  • diskuse s přednostou Psychiatrické kliniky Lékařské fakulty v Plzni prof. MUDr. Janem Veverou, Ph.D.
prof. MUDr. Jan Vevera, Ph.D.
Jan Vevera působí na Psychiatrické klinice 1.LF UK a VFN. V minulosti pracoval jako koordinátor zdravotní péče pro organizaci Člověk v tísni v Kosovu a vedoucí psychiatr Polní nemocnice Armády ČR v Afghánistánu.
Ve své vědecké práci se věnuje biologickým a environmentálním faktorům násilného chování a posttraumatické stresové poruše. Za práce na tato témata získal Národní psychiatrickou cenu prof. V. Vondráčka.

Organizer info

    • krutón
    • office@krutonfilm.cz

Event Address